Decoupage czyli technika sprawdzająca się w zajęciach artystycznych

Kilka lat temu dostałam bardzo dobrą ofertę pracy. Zostałam animatorką w domu kultury i prowadziłam zajęcia artystyczne dla dzieci. Taka forma zatrudnienia z pozoru wydawała się łatwa. Jednak jako osoba, która lubi się angażować cały czas pracowałam nad tym aby zajęcia były zróżnicowane i zachęcały najmłodszych do udziału w zabawach.

Zadbałam o kolorowe serwetki aby uczyć dzieci decoupage 

kolorowe serwetki do decoupageKażde dziecko szybko się nudziło i co jakiś czas szukałam nowych i atrakcyjnych rzeczy do wykonywania. Oczywiście zdolności manualne uczestników były różne. Jako animator musiałam dostosować je do indywidualnych umiejętności. Ostatnio będąc na wystawie zainspirowałam się techniką decoupage. Podczas rozmowy z artystą dowiedziałam się, że jest ona nie zwykle prosta i można dostosować ją do różnych zdolności. Zdecydowałam się jej nauczyć aby poprowadzić odpowiednie zajęcia. To znalazło pozytywny odzew w domu kultury i znaleziono fundusze na zamówienie. Oczywiście chciałam aby znalazły się wśród nich dobrej jakości kolorowe serwetki do decoupage oraz lakiery nabłyszczające. W tej technice wycinano różnego rodzaju wzory i naklejano je na różne powierzchnie. W ten sposób można było uzyskać bardzo ciekawe wzory. Na zamówione produkty czekałam około tygodnia. Na szczęście do domu kultury trafiły bezpośrednio i bez większych problemów. Już kilka dni później mogłam rozpocząć zajęcia. Byłam do nich przygotowana, ponieważ miałam trochę czasu aby sama się czegoś nauczyć. Moje zdolności manualne były bardzo wysokie i byłam przygotowana do tego aby nauczyć ich innych ludzi.

Okazało się, że nowa technika bardzo szybko sprawdziła się w środowisku dzieci. Jednak zachęciła do ich udziału również starsze pokolenia. W efekcie czego powstawały coraz ładniejsze ozdoby. Byłam dumna z tego, że udało mi się zachęcić tak dużo ludzi do wspólnej zabawy.