Darmowe badania wzroku w Krakowie

Nawet osoby, które cieszą się rewelacyjnym wzrokiem powinny od czasu do czasu udać się na badania w celu sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku. Niestety często o tym zapominamy, przez co wada wzroku powoli zaczyna się rozwijać całkowicie przez nas niezauważona.

Kiedy wybrać się na badania wzroku?

badanie wzroku krakówPrzede wszystkim wzrok powinno się badać raz do roku, jeśli nie mamy wady wzroku, a jeśli ją posiadamy, czasami kontrolne wizyty są niezbędne nawet co sześć miesięcy. Ja całkowicie ignorowałam takie sprawy ponieważ cieszyłam się świetnym wzrokiem. Niestety, ale początkowo nasza wada wzroku jest praktycznie dla nas nie odczuwalna. Nie pojawia się nagle, z dnia na dzień, dlatego ciężko nam dostrzec, że coś uległo zmianie. Kiedy jednak zauważyłam, że mam problem z odczytaniem małych napisów na półkach sklepowych, udałam się w końcu na pierwsze w swoim życiu badanie wzroku Kraków jest miastem w którym aż roi się od optyków toteż nie miałam problemu ze zlokalizowaniem najbliższego z nich. Początkowo myślałam, że takie badanie będzie płatne, niemniej jak się okazało było całkowicie darmowe. Po badaniu dowiedziałam się, że nie tylko mama wadę wymagającą noszenia okularów, ale również i niewielki astygmatyzm. Z racji tego, że badanie odbywało się właśnie w optyku mogłam od razu znaleźć idealne oprawki dla siebie, a muszę przyznać, że było w czym wybierać. Co więcej, akurat trafiłam na promocję gwarantującą szkła za darmo, a zatem płaciłam cenę tylko za oprawki!

Początkowo nie byłam przekonana co do okularów, ale prawdopodobnie dlatego, że przymierzając je jeszcze bez szkieł nie widziałam się w nich wyraźnie. Kiedy jednak moje okulary były gotowe i założyłam je po raz pierwszy, od razu dostrzegłam, że dodają mi one uroku oraz po prostu pasują do urody. Teraz ie wyobrażam sobie, abym żyła bez nich ponieważ stały się częścią mnie.