Czym są pompy ciepła?

Podczas budowy nowego domu jego właściciel musi podjąć wyjątkowo dużą ilość decyzji. Zastanawiamy się nad rozkładem pokojów, stopniem nachylenia dachu, umiejscowieniem gniazdek elektrycznych. W końcu przychodzi chwila, gdy należy wybrać sposób ogrzewania domu.

Do czego służą pompy ciepła?

Pompy ciepłaNajczęściej wybieranymi obecnie metodami grzewczymi są powietrzne pompy ciepła. Co powinniśmy wiedzieć o tego typu urządzeniach? Przede wszystkim to, że mamy do wyboru ich dwa rodzaje. Możemy zdecydować się na pompa ciepła powietrze woda, natomiast kolejną opcją jest pompa ciepła powietrze woda. Działają one w szerokim zakresie temperatur, dlatego nie musimy martwić się, że gdy na dworze panować będą mrozy, my zostaniemy bez ogrzewania. Coś takiego na pewno się nie stanie. Kolejnym faktem, który powinniśmy znać jest to, że nasza pompa ciepła woda powietrze latem może służyć nam za klimatyzator. Jedno urządzenie gwarantuje nam zarówno wysokiej jakości ogrzewanie podłogowe, podgrzewanie wody w zbiornikach domowych, klimatyzację latem, a także możliwe jest podgrzanie wody w basenie, znajdującym się przed domem, jeżeli tylko klient sobie tego życzy.

Dodatkowo należy wspomnieć, że sam proces montowania urządzeń takich jak powietrzne pompy ciepła nie jest skomplikowany, jest także stosunkowo tani – co przy olbrzymim wydatku jakim jest budowa domu może okazać się bardzo ważnym, jeśli nie decydującym czynnikiem skłaniającym nas do wyboru właśnie powietrznej pompy ciepła jako metody grzewczej w naszym dopiero co stworzonym gniazdku.