Czym palić w kominku?

W ostatnich latach bardzo widoczna jest moda na kominki zwłaszcza na śląsku. Zresztą tak naprawdę ona chyba nigdy nie przeminęła, bo zawsze kominki były postrzegane jako piękny dodatek do wnętrza, a dodatkowo wnętrza urządzone z kominkami zawsze były niezwykle urokliwe i bardzo przyjemniej się w nich odpoczywało.

Czym najlepiej palić w kominku?

Ekogroszek, opałJednak kominek nie jest tylko modnym dodatkiem, ale całkiem funkcjonalnym rozwiązaniem i warto o tym pamiętać, gdy w zimowe wieczory jest nam za zimno we własnym domu, wówczas to z powodzeniem możemy dogrzać pomieszczenie właśnie za pomocą kominka. A czym grzać w takim kominku, jeśli chodzi o waloru wizualne to nie zmiennie od lat najlepiej sprawdza się drewno. Zwłaszcza jeśli mamy otwarty kominek, pięknie ono pachnie gdy się pali,a także i pięknie wygląda, dodatkowo trzask palonego drewna jest bardzo relaksujący i sprzyja odpoczynkowi,. Jednak jak wszystko tak i to rozwiązanie ma pewne minusy, raz, ze jest ono dość drogie, więc raczej nie ma co liczyć na to, z e jakoś szczególnie często będziemy mogli palić w naszym kominku, dwa, ze akurat palenie drewnem ma stosunkowo poważne konsekwencje dla środowiska naturalnego, a i bez tego obszary lasów diametralnie się kurczą. Dlatego okazyjnie w kominku można palić drewnem, jeśli jednak rozważamy często użytkowanie go wówczas lepiej wybrać ekogroszek. Raz, że jest to rozwiązanie ekologiczne, czyli nie mające negatywnego wpływu na stan środowiska, dwa, ze jest on tańszy niż palenie drewnem, a po trzecie jeśli zdecydujemy się na ekogroszek paczkowany, to nie będziemy mieli problemu z przechowywaniem go, bo jest on fabrycznie zapakowany w worki.

Nie poleca się natomiast do kominków węgla, głównie z racji tego, że węgiel w trakcie spalania może czadzić, a i jego sam zapach jest średnio przyjemy co za tym idzie mało przyjemnie by się wypoczywało w salonie w którym pali się zwykłym węglem.