Czym jest terapia hipnozą?

Jest wiele nowatorskich metod leczenia uzależnień. Wraz z postępem naukowym stosuje się już poznane metody, ale do zupełnie innych celów. Tak jest w przypadku leczenie uzależnień za pomocą hipnozy. To nieco niedoceniana, ale niezwykle skuteczna metoda.

Terapie z użyciem hipnozy

terapia hipnoząUzależnienie jest często mocno zakotwiczone w naszej psychice. Może mieć różne podłoża, ale najczęściej wynika ono z większej wrażliwości na otaczającą nas rzeczywistość. Ludzie o tym typie osobowości znacznie częściej wpadają w sidła nałogu. Jednak nieważne jak silny jest nasz nałóg, ważne jest to jak mocno chcemy z niego wyjść i jakie mamy ku temu motywacje. Terapia hipnozą to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą korzystać z tradycyjnych metod terapeutycznych. Dzięki hipnozie, która jest oparta głównie na sugestiach implikowanych naszej świadomości, możliwe jest osiągnięcie znacznie lepszych efektów, niż przy tradycyjnych metodach leczenia. Tego rodzaju sesje prowadzi z reguły doświadczony psychoterapeuta lub (rzadziej) psycholog. Są one całkowicie bezpieczne i trwają około godziny. Terapia z zastosowaniem hipnozy trwa najczęściej trzy miesiące, a sesje odbywają się co najmniej trzy razy w tygodniu. Bardzo ważne jest systematyczne chodzenie na spotkania terapeutyczne, gdyż sugestie hipnotyczne wymagają pewnego czasu na utrwalenie się w podświadomości leczonego. Jeżeli jesteśmy zainteresowani taką terapią, najlepiej jest poszukać specjalistów w internecie. Tam ogłasza się większość z nich.

Terapie z zastosowaniem hipnozy zyskują na popularności i coraz więcej uzależnionych, decyduje się właśnie na ten tryb pomocy. Co najważniejsze, hipnoza daje naprawdę zadziwiające efekty i często tam, gdzie zawiodły inne terapie, hipnoza okazała się niezawodna.