Czy warto wybrać szkołę policealną?

szkoły policealne

Ogrodnictwo to coś co mnie zawsze interesowało. Lubiłam dbać o swój rodzinny ogród, często pomagałam też dziadkom na ich działce. Sama oczywiście też chciałam mieć dużym dom z dużym ogrodem, najlepiej taki z altanką, i dużym oczkiem wodnym.

Szkoły policealne poszerzają horyzonty

szkoły policealne Do tej pory jednak musiałam zająć się czymś innym. Chciałam w przyszłości studiować architekturę krajobrazu, ale musiałam zarobić na swoje studia. Do tego potrzebne były mi szkoły policealne Bydgoszcz. Uznałam, że warto jest rozejrzeć tam kierunki, bo być może pozwolą mi one zarobić na studia. To była bardzo dobra decyzja. Tam znalazłam kursy zawodowe które były bardzo ciekawe. Szczególnie zainteresowała mnie florystyka. Skoro interesuję się roślinami to taki kierunek był dla mnie idealny. Faktycznie, dobrze wybrałam. Tam dowiedziałam się jakie kwiaty do siebie pasują. Wcale nie było to takie oczywiste, bo rośliny w ogrodzie powinny być inaczej dobierane niż w bukietach. Do tego dobiera się tez różne dekoracje, żeby wszystko wyglądało jak należy. Bardzo cieszyły mnie te zajęcia. Mogłam nadal pracować z roślinami. Potem dostałam pracę w kwiaciarni. Nie była to może bardzo dobrze płatna praca, ale mogłam się z niej utrzymać. To mnie cieszyło, bo po to zapisałam się na te kursy zawodowe.

Nadal pracuję w kwiaciarni, choć przeniosłam się do takiej bliżej mojego miejsca zamieszkania, więc nie muszę dojeżdżać, a tylko chodzę na pieszo. To była dobra decyzja. Przy okazji mam też bliżej na uczelnię, bo dostałam się na architekturę krajobrazu.