Czy warto wybrać profesjonalne usługi rachunkowe?

Mamy firmę rodzinną – została ona założona przez naszego dziadka i od tej pory dbamy o jej pomyślny rozwój. Tata jest prezesem, ja kierownikiem – moja żona zaś księgową. Postanowiliśmy jednak zdecydować się na poważne zmiany.

Zamiast księgowej – usługi rachunkowe prowadzone przez biuro

Usługi rachunkowe dla przedsiębiorców w poznaniuJesteśmy po ślubie już 6 lat, a nadal nie mamy dziecka. Zawsze wydawało nam się, że musimy jeszcze poczekać na ten właściwy moment. Tymczasem czas zaczął naglić. Lata mijały i moi rodzice zaczęli już upominać się o wnuka. Żona stwierdziła, że zrezygnuje z pracy jako księgowa, jeżeli zajdzie w ciążę. I zaszła. Nasza firma musiała więc rozejrzeć się za kimś na jej miejsce. Znajomy polecił nam usługi rachunkowe dla przedsiębiorców w Poznaniu, z których sam korzystał. Podobno są one całkowicie profesjonalne i dzięki nim nic nie pozostaje na głowie kierownika czy prezesa. Nie byłem przekonany do tej opcji – dotychczas uważałem, że jedna osoba – księgowa znajdująca się na miejscu – sprawdzi się o wiele lepiej niż biuro rachunkowe, które w dodatku może prowadzić księgowość zdalnie (takie biura rachunkowe działające w danym mieście, mają bardzo często też klientów z całego kraju). Wydawało mi się, że będą traktować naszą firmę jak jedną z tysiąca, możliwe więc będą przeoczenia czy inne problemy. Żona stwierdziła jednak, że możemy zaryzykować. Szybko okazało się, że moje obawy były zupełnie niepotrzebne – a księgowość jest prowadzona z pełnym profesjonalizmem. Cieszę się, że zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie.

Podjęliśmy z żoną decyzję, że po urlopie macierzyńskim nie wróci do pracy, a będzie dalej zajmować się naszym długo wyczekiwanym dzieckiem. Z biurem rachunkowym zamierzamy podjąć współpracę na co najmniej kilka lat i mam nadzieję, że będzie to owocny czas.