Czy makaron dla psa jest zdrowy?

Potrzeby żywieniowe zwierząt różnią się bardzo od potrzeb żywieniowych ich właścicieli. Niestety wielu właścicieli popełnia karygodne błędy dokarmiając swoich czworonożnych pupili resztkami ze stołów co doprowadzić może do poważnych problemów zdrowotnych jak cukrzyca czy otyłość.

Domowe posiłki dla psów – makaron

makaron dla psaJako właściciele zwierząt to my mamy największy wpływ na zdrowie i kondycje naszego psa. Zwierzęta chętnie podjadają i nie krzywią się na resztki z obiadu. Jednak negatywne skutki takiego dokarmiania mogą kosztować nas wiele pieniędzy i czasu spędzonego w gabinecie weterynaryjnym. Jeśli chcemy przyrządzać samodzielnie pokarm dla zwierzęcia nic nie stoi na przeszkodzie. Domowe posiłki dostosowane do potrzeb zwierzęcia mogą stać się w pełni wartościową psią dietą. Prawidłowy posiłek dla psa powinien zawierać trzy składniki. Po pierwsze surowe mięso, po drugie wypełniacz na przykład makaron lub ryż, po trzecie surowe lub gotowane warzywa takie jak marchew czy pietruszka. Każdy z tych składników powinien mieć odpowiednią proporcję w zależności od potrzeb żywieniowych zwierzęcia. Zwierzęta bardzo aktywne fizycznie mogą dostawać większą ilość mięsa. Psy starsze a w szczególności psi seniorzy nie powinny mieć w misce zbyt dużo makaronu i ryżu. Ciekawym produktem jest makaron dla psa, który jest bardzo często stosowany jako wypełniacz. Makaron zapewnia zwierzęciu długotrwałe uczucie sytości. Zawarty w nim błonnik doskonale wpływa na perystaltykę jelit. Na rynku dostępna jest również makaronowa karma dla psów, która ma formę makaronu instant albo błyskawicznego. Dostępne są również makarony z dodatkami warzyw, tłuszczów zwierzęcych czy ziół, które wpływają korzystnie na układ pokarmowy psa.

Makaron jako wypełniacz sprawdza się doskonale w diecie zwierzęcia. Jednak jeśli zdecydujemy się na zakup gotowych makaronowych mieszanek powinniśmy sprawdzać dokładnie skład produktu. Niska jakość mięsa lub nieodpowiednie proporcje nie zapewnią naszemu zwierzęciu zbilansowanej diety.