Co to są implanty stomatologiczne?

Implanty są stosowane już praktycznie od 40 lat i wciąż zakładane są z dużym powodzeniem, dlatego że większość implantów przyjmuje się bez problemu i służy nam nawet do końca życia. Podczas wizyty u stomatologa usuwany jest dany ząb i na jego miejsce wszczepiany jest wybrany implant tak zwane natychmiastowe. Aby móc wykonać taki zabieg musimy spełniać odpowiednie do tego warunki. 

Zastosowanie i korzyści implantów stomatologicznych

Implanty stomatologiczne WrocławImplantami w stomatologi nazywamy elementy zastępujące korzeń własnego zęba. Są one pod postacią specjalnych implantów, które zostają wprowadzone do wyrostka zębodołowego. W dzisiejszej stomatologi możliwe jest wykonanie stałego implanta, który nigdy nie jest wyjmowany z ust, a także ruchomego, który umożliwia nam wyjęcie go z jamy ustnej podczas mycia. W zależności od implantu są stosowane różnego rodzaju łączniki protetyczne, na których są mocowane korony, mosty bądź protezy hybrydowe. Implanty przede wszystkim są wykonane z tytanu, który jest idealnie przyjmowany przez organizm i nie traktuje on go jako ciało obce. Jest on także bardzo wytrzymały na różnorodne obciążenia, na które są narażone naturalne korzenie zębów. Implanty stomatologiczne Wrocław są wykonywane najczęściej w celu uzupełnienia braku pojedynczego zęba oraz odbudowy bezzębnych odcinków szczęki. Stosowane są również w ramach rehabilitacji całkowicie bezzębnej szczęki. Jest on całkowicie bezpieczny i można go wykonywać praktycznie osobom w każdym wieku. 

Zabieg ten jest bardzo krótki i w zasadzie bezbolesny przeprowadzany najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Jest on bardzo dobrze znoszony przez większość pacjentów oraz praktycznie każdemu z nich bezproblemowo implanty są przyjmowane przez organizm. Jednakże osoby, które chorują na cukrzyce bądź inne choroby nowotworowe nie mogą skorzystać z zabiegu.