Co nam daje ławka na siłownie?

Wyposażenie klubu fitness lub siłowni nie wydaje się specjalnie trudną sprawą. Sztuką jest natomiast dobre dobranie sprzętu. Przewidzenie popytu na poszczególne urządzenia można jedynie oszacować. Niemożliwe jest podanie dokładnych liczb. Co musi być w siłowni? Z pewnością ławka – to często słyszana odpowiedź udzielana przez ankietowanych. Jeżeli chcemy zachęcić do wizyty także inne osoby poza przyszłymi kulturystami, orbitrek będzie właściwym urządzeniem.

Ławka na siłownie to podstawowe wyposażenie

Nowoczesna siłownia nie zachęci klientów jedynie orbitrekiem. Popularny „wioślarz”, w którego sąsiedztwie znajdowaćławka na siłownie będzie się wspomniany orbitrek treningowy również nie rozwiąże problemu. Użytkownicy siłowni muszą mieć także miejsce do relaksu, aby zregenerować podczas przerwy zarówno siły fizyczne, jak i psychiczne. W tym celu coraz częściej kupuje się do takich miejsc piłkarzyki. Wydaje się, że to młodzieżowe zabawka, ale prawda jest taka, że z piłkarzyków się nie wyrasta. Pamiętajmy jednak, by z naszego klubu sportowego nie uczynić klubu rozrywki. Piłkarzyki powinny być poprzedzane odpowiednimi ćwiczeniami, które umożliwia ławka na siłownie. To kultowy sprzęt, mebel – jak zwał, tak zwał. Siłownia bez ławeczki nie jest siłownią. To właśnie jej okolicy znajdziemy prawdziwych tytanów treningu. Nie znaczy to oczywiście, że powinniśmy traktować inne urządzenia, na przykład orbitrek treningowy, jak zabawki. Tam też możemy znaleźć miłośników kultury fizycznej, ale ćwiczenia na ławce na siłowni są najbardziej doceniane wśród społeczności osiedlowej siłowni. Piłkarzyki to doskonała gra, aby zintegrować te dwie grupy.

Można uprościć, choć jest to lekkim nadużyciem, że orbitrek łączy dwa rodzaje miłośników aktywności fizycznej. Ławka na siłownie odstrasza niektórych tym, że nie potrafią oni ćwiczyć z takimi obciążeniami jak stali bywalcy. Ci zaś, nie chcą podejść do orbitreka, bo przy ich ławeczce nie zasługuje on na taki szacunek jako sprzęt treningowy. Przed zamknięciem lokalu i jedni, i drudzy spotykają się jednak na piłkarzykach, przez co w siłowni panuje miła atmosfera.