Co dzieje się na imprezie integracyjnej?

Wieści o imprezach integracyjnych okrążają nasz kraj od kilku dobrych lat i wedle obiegowego przekonania są to istne orgie, na których pracownicy danej firmy oddają się rozkoszom wszelakiego typu. W rzeczywistości nie zawsze tak to jednak wygląda, bywa, że na takich imprezach aż wieje nudą, a i tak postrzegane są one, jako coś nad wyraz wyuzdanego i interesującego.

imprezy firmoweKażdy hotel i restauracja, który przygotowuje taki imprezy zakłada z góry, że może się na nich stać dosłownie wszystko, że przecież ludzkie temperamenty są takie, iż nie da się ich w żaden sposób poskromić, a ludzie wypuszczeni w świat bez żon, mężów i dziewczyn są jak psy spuszczone ze smyczy – szukają sposobu na to, żeby się wyżyć.

Mylnym jest przekonanie, że każda firma jest w stanie zagwarantować swoim pracownikom imprezę, która będzie ich w stanie zintegrować na maksa. Wiadomo, że konferencje, które poprzedzają takie spotkania są zazwyczaj nudne i każdy liczy na to, żeby jak najszybciej zaczęła się część nieoficjalna. Jednakże nie zawsze gwarantuje ona świetną zabawę w takim pojęciu, w jakim nam się może wydawać. Imprezy integracyjne nastawione są przede wszystkim na poprawę lub nawiązanie relacji między osobami, które ze sobą pracują. Osoby takie, żeby odpowiednio wykonywać swoje obowiązki muszą się ze sobą zgrywać. Czasami w pracy na gruncie typowo biznesowym nie ma takiej możliwości, bowiem relacje te utrzymane są w dość sztywnych ramach i pracownicy nie są w stanie zgrać się ze sobą po koleżeńsku. Imprezy integracyjne mają natomiast za zadanie dopomóc im w tym, już sam alkohol obecny na takich imprezach jest swego rodzaju wyznacznikiem luzu oraz dobrej zabawy.

Konferencje i spotkania sprawiają, że między ludźmi może się wytworzyć nowa jakość relacji, ale nie oznacza to od razu, że na takich spotkaniach dzieją się jakieś cuda.