Co decyduje o trwałości opony 28 cali?

Ogumienie rowerowe do jednośladów z kołami w rozmiarze dwudziestu ośmiu cali jest kupowane przez wielką rzeszę rowerzystów. Dzięki temu, iż tak wielu rowerzystów kupuje tego typu opony, konieczne jest zastosowanie przez producentów specjalnych technologii, umożliwiających zwiększenie trwałości całej opony. Dzięki temu może być ona wykorzystywana nie tylko w terenie miejskim ale także np. na szutrach.

Wytrzymałe opony rowerowe w rozmiarze 28

markowa opona rowerowa 28Ten rozmiar opony to przede wszystkim podstawowy model ogumienia do wszelkiego rodzaju rowerów trekkingowych. Dlatego markowa opona rowerowa 28 cali jest wyposażona w systemy, zwiększające odporność na ścieranie i przebicie. Dzięki nowoczesnej konstrukcji, opona może przejechać nie tylko wiele kilometrów, ale także być odporna na przebicia punktowe i przecięcia. Dzięki wkładkom antyprzebiciowym chroniącym czoło i boki opony, możemy poruszać się na przykład w terenie, gdzie rosną drzewa akacjowe, posiadające kolce, mogące przebić opony w niezwykle łatwy sposób. Wiele opon w tym rozmiarze może także mieć zarysowany bardzo widoczny bieżnik, dzięki czemu są one wykorzystywane w rowerach przełajowych i szutrowych. Opony w tym rozmiarze są też często oferowane w wersji zwijanej, co znacznie zwiększa jakość opony, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości mieszanki gumy. Duża część opon jest przystosowana do systemu bezdętkowego, w którym wykorzystujemy płynne uszczelniacze.

W wielu modelach opon możemy spotkać także elementy odblaskowe, znacznie poprawiające widoczność rowerzysty po zmroku. Często są one zamontowane na boku opony, co powoduje, iż rowerzysta jest znakomicie widoczny przez osoby nadjeżdżające z bocznych dróg podporządkowanych. Wersje opony z odblaskiem lub bez możemy wybierać w sklepach rowerowych.