Ceny paczek kurierskich

Ludzie od zawsze wysyłali paczki czy listy i zawsze będą to robić. Szczególnie teraz, kiedy popularność sklepów internetowych znacząco wzrosła, a jak wiadomo, zamówienia są wysyłane głównie za pośrednictwem firm kurierskich.

Jak obliczyć cenę paczki?

paczka do 1 kg cenaWiele osób, zanim nada paczkę, sprawdza oferty różnych firm, aby zapłacić jak najmniej. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę, że nie wszyscy kurierzy obsługują każdy adres, gdyż na rynku działają mniejsze i większe firmy, które mogą mieć odmienne możliwości. Nadać paczkę można na dwa sposoby, poprzez stronę danej firmy lub też za pośrednictwem brokerów kurierskich, których jest coraz więcej. Jeżeli chcemy nadać przesyłkę w najkorzystniejszej cenie, to najlepiej wejść na stronę brokerów i porównać ofertę kilku firm. W tym celu wystarczy podać niezbędne dane dotyczące przesyłki, czyli gabaryty paczki (długość, szerokość i wysokość) oraz wagę. Po wpisaniu adresu nadawcy i adresata, powinny się wyświetlić dostępne firmy. W podobny sposób można nadać paczkę za pośrednictwem strony internetowej jednej z firm kurierskich. Jeżeli interesuje nas paczka do 1 kg cena jej przeważnie kształtuje się na poziome od dwunastu do dwudziestu złotych. Warto zauważyć, że osoby indywidualne, nadające paczkę, mogą ją samodzielnie dostarczyć do punktu nadań albo  zlecić odbiór jej z wyznaczonego miejsca. Jedyne o czym należy pamiętać, to wygenerowanie etykiety z danymi, którą się nakleja na przesyłkę oraz wydrukowanie listu przewozowego dla kuriera.

Jeżeli chodzi o sposób pakowania, to kilogramowe paczki są na tyle lekkie, że nierzadko są nadawane w kopertach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawartość była zapakowana w karton. W przypadku bardzo ciężkich praczek, pozostają przesyłki paletowe, które są znacznie droższe.