Cegła na ścianach mieszkania

W ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie skupem starych cegieł rozbiórkowych, które ludzie kupują po to, aby wyłożyć nimi ściany swoich budynków. Chociaż wydaje się to irracjonalne, po co ktoś miałby w końcu wykładać swoje ściany starymi cegłami, jednak, gdy spojrzy się na efekt to natychmiast przychodzi do nas zrozumienie. Takie ściany są po prostu bardzo ładne.

Ściany w mieszkaniu można wyłożyć imitacją cegieł

imitacja cegły na ścianie w mieszkaniuCegły na ścianie, oczywiście takie bez tynku, prezentują się naprawdę nieźle i pasują do przeróżnego rodzaju roślinek i niemal każdego wystroju meblowego. Ceglane ściany buduje się nie tylko w domach, ale także w mieszkaniach. Oczywiście pomimo tego, że są one ładne, to jednak samo ich wykonanie jest nieco kłopotliwe. Budowa z pełnej cegły będzie zajmowała sporo miejsca i ukradnie nam metraż, natomiast ich docinanie zajmuje strasznie dużo czasu. Ciekawym alternatywnym rozwiązaniem jest imitacja cegły na ścianie w mieszkaniu wykonana przy pomocy gotowych nakładek. Te nakładki to nie tapeta, ani żaden płaski malunek, ale płaskorzeźba wykonana w elastycznym materiale, który można bez problemu ułożyć na ścianie i zamocować go za pomocą kleju. Dzięki przestrzennej strukturze, po ułożeniu, wygląda to w zupełności tak samo jak gdybyśmy mieli na ścianie prawdziwą cegłę. Im lepszej jakości produkt zastosujemy, tym lepsze wrażenie autentyczności cegły otrzymamy, co da oczywiście lepszy efekt.

Dodatkową zaletą imitacji cegieł jest to, że ich koszt jest dużo niższy. Oszczędzamy tutaj nie tylko na materiale, ale także robociźnie, która ze względu na stopień zaawansowania prac jest dużo niższa niż w przypadku budowy ściany z prawdziwych cegieł. Biorąc pod uwagę, że efekt jest ten sam, to warto się zastanowić nad tańszą i mniej kłopotliwą opcją.