Cechy przepompowni ścieków

 

System kanalizacji na wsi i w mieście to bardzo ważna cześć jego infrastruktury sanitarnej, a jego budowa to duże wyzwanie dla władz tych jednostek administracyjnych. W tej układance przepompownia odgrywa ważną rolę i jest budowana z myślą o poprawie jakości życia mieszkańców danego obszaru. Dzięki nowoczesnemu systemowi pompowania ścieków możliwe jest uniknięcie awarii i zadbanie o normalne funkcjonowanie całej kanalizacji sanitarnej.

Pompownie ścieków i ich rola w kanalizacji sanitarnej

przepompownia ściekówSprawna praca całego układu kanalizacyjnego jest w dużej mierze uzależniona od zastosowania wysokiej jakości pompowni ścieków. Nie jest to prosta sprawa i zależy od pracy wielu ludzi. Przepompownia ścieków i jej umiejscowienie są planowane przez projektantów i inwestorów. Ekipy budowlane stawiają je w zgodzie z planami i oczekiwaniami osób decyzyjnych. Bardzo ważnym elementem całego tego procesu jest takie dobranie przepompowni, a by była ona zdolna przenieść zakładaną ilość ścieków dla danego terenu i tłoczyć je do dalszych odcinków kanalizacyjnych. Typowa przepompownia składa się z paru elementów. Są to właz, drabinka potrzebna do inspekcji oraz zawieradła, elementy ze stali kwasoodpornej i odsadzki pinów płucnych. Nowoczesna przepompownia jest prosta w obsłudze i pozbawiona zbędnych elementów. Są także coraz bardziej bezpieczne dzięki zastosowaniu drabinek antypoślizgowych.

Przepompownie są przeznaczone do ich montażu w wielu miejscach użytku publicznego. Mogą wchodzić w skład kanalizacji przenoszącej ścieki bytowo-gospodarcze czy też wodę deszczową. Z powodzeniem montuje się je także w ciągu odcieków grawitacyjnych i ciśnieniowych z wysypisk śmieci i w systemach kanalizacyjnych obejmujących zakłady i obiekty przeznaczenia przemysłowego.