Bramy przesuwne do obiektów przemysłowych

Rozbudowa zakładu wymagała również modernizacji istniejących hal i zabudowań, aczkolwiek było to zadanie które od dawna było przez nas planowane. Przede wszystkim, priorytetem była wymiana bram we wszystkich dużych halach produkcyjnych, gdyż dotychczasowo używane bramy były tam zamontowane lata temu, i obecnie nie nadawały się do użycia.

Nowoczesna brama automatyczna do zakładu pracy

wytrzymałe bramy przesuwne z poznaniaBramy w budynkach były stare, wypaczone i miejscami silnie zardzewiałe, toteż były trudne do operowania, wymagały dużego wysiłku by w ogóle można je było otworzyć, a ich nieszczelność powodowała całkowitą nieskuteczność ogrzewania w halach, i dość wysokie koszty takowego, toteż wymiana bram była jednym z pierwszych zadań, jakie chcieliśmy wykonać w trakcie modernizacji. Do hal zamówiliśmy wytrzymałe bramy przesuwne z Poznania, od jednego z najbardziej polecanych nam producentów automatyki oraz wyposażenia przemysłowego. Bramy od początku zostały zaprojektowane jako sprzęt do użycia w warunkach przemysłowych, toteż były wykonane ze stopów stali odpornych na korozję i uszkodzenia fizyczne, a ich doskonałe wykonanie oznaczało również iż były szczelne i nie powodowały obniżenia temperatury w pomieszczeniach w których były montowane. Nie należały one również do niewygodnych, gdyż dla ułatwienia ruchu personelu, każda brama posiadała wyjście pracownicze, otwierane ręcznie, w razie potrzeby.

Nie tylko przyśpieszało to ruch osobowy, ale również powodowało znacznie mniejsze zużycie mechanizmu bramy, tym samym zmniejszając możliwość awarii i częstotliwość konserwacji. Bramy były montowane przez załogę producenta, więc nie musieliśmy do tego celu specjalnie angażować zewnętrznych pracowników, lub oddelegowywać własnej załogi do prac do których niekoniecznie była przygotowana.