Blog – nie tylko pisany

Metody kontaktu artystów czy innych osób publicznych ze swoimi fanami rozwijała się wraz z tym jak technologia posuwała się do przodu. Początkowo zagorzali sympatycy danej osoby mogły przeczytać o niej w gazecie, zobaczyć na wystąpieniu publicznym czy zagłębić się w jej autobiografii.

Blog to nie tylko puste stukanie w klawiaturę, ale przekazywanie siebie

zespółJednak dzięki sieci internetowej i różnym portalom społecznościowym sławne osoby mogą dzielić się dowolnymi informacjami z obserwującymi ich ludźmi. Jednak nie tylko wielkie postacie skorzystały na tym zjawisku. Przez wprowadzenie ogólnodostępnej platformy do dzielenia się swoją twórczością z innymi ludźmi wiele osób zyskało okazje do rozwinięcia swoich zdolności. Początkowo popularne były blogi, które prowadziły na przykład sławne osoby ze świata mody, zapaleńcy motoryzacji, czy cover band przemierzający Europę w poszukiwaniu przygód. Tego rodzaju wpisy czytało mnóstwo osób które interesowały się danym tematem lub po prostu uważały, że dana osoba ma ciekawy styl pisania. Jednak kiedy kamery, nagrywające w wysokiej jakości, stały się rzeczą powszechną o wiele bardziej ciekawy dla odbiorców okazał się materiał wizualny. Krótkie filmiki, w których w bardzo luźny, często śmieszny sposób ludzie wypowiadali się przed kamerą nazwano Video Blogiem. Stało się tak z powodu podobnego celu który łączy vlog ze zwykłym blogiem. W obydwóch autorzy starają się w charakterystyczny dla siebie sposób przekazać swoim widzom czy czytelnikom pewną treść. Jednak kiedy większość blogów miała bardziej charakter informacyjny, vlogi skupiają się bardziej na rozrywce widza niż jego wyedukowaniem w jakimś temacie. Zdarza się, że nawet jakiś zespół na wesele prowadzi vlogi ze swoich występów w celu promocji swojej działalności.

W każdej z tych dwóch rzeczy znajdziemy materiały godne obejrzenia i polecania jak i te do które uznamy za mniej udane. Ważne jest aby znaleźć swojego ulubionego twórce aby cieszyć się jego kreatywnością.

Więcej informacji szukaj na http://www.swingthing.pl.