Bezpieczny samochód dziecięcy

Dla maluchów, zabawa może się nigdy nie kończyć, bo to dla nich cały świat. Uwielbiają aktywnie spędzać czas w domu i na zewnątrz. Dlatego też warto kupować dzieciom zabawki, z których będą mogły korzystać w trakcie spaceru.

Od jakiego wieku są samochody dziecięce?

samochód dziecięcy elektrycznyBez względu na płeć i często też wiek, dzieci lubią jeździć samochodami Nie chodzi tu o małe pojazdy, które można pchać lub ciągnąć na sznurku, ale duże autka, w których można jeździć. W sklepach z zabawkami, można znaleźć niejeden samochód dziecięcy elektryczny, który będzie pasował chłopcu i dziewczynce. Większość modelów jest przeznaczona dla maluchów powyżej trzeciego roku życia, ale bywają też samochodziki dla dwulatków. Spora ich część ma na wyposażeniu pilot do zdalnego sterowania, co bardzo się przydaje podczas dłuższych spacerów. Jeżeli dziecko nie potrafi jeszcze kierować lub zwyczajnie straciło ochotę w trakcie spaceru, to rolę kierowcy może przejąć rodzić i prowadzić pojazd z odległości nawet kilku metrów. Samochodziki są wyposażone w wydajne akumulatory i mocne silniki, dzięki czemu można nimi przejechać nawet kilka godzin be zatrzymywania się. Z wyglądu pojazdy do złudzenia przypominają prawdziwe pojazdy, więc nic dziwnego, że tak się podobają małym kierowcom. Są bezpieczne i mogą pomieścić w zależności od wyboru modelu, jedno lub dwójkę dzieci. W środku znajdują się oddzielne fotele z pasami, boczne lusterka, kierownica z klaksonem, a nawet przednie i tylne światła led. Do kierowania służy pedał gazu i kierownica.

Ze względów bezpieczeństwa, auta nie mają pedału hamulca, gdyż może się on mylić maluchom z gazem. W momencie puszczenia pedału gazu, hamulec automatycznie się włącza. Cena samochodów elektrycznych dla dzieci, to koszt około kilkuset złotych.