Bezpieczne korzystanie z basenów przydomowych

 

Na osiedlach i innych terenach, na których stoją indywidualne domy, można zauważyć wiele basenów przydomowych. Właściciele, stawiając domy, niejako przy okazji, instalują obok baseny. Są to obiekty o różnym standardzie i różnym poziomie. Mogą być wbudowane w podłoże, lub montowane na wspornikach nad podłożem. W każdym przypadku, użytkownicy muszą zadbać o odpowiednią  jakość wody, aby korzystanie z basenu było bezpieczne.

Skuteczne metody dbania o basen

skuteczny środek flokujący do basenuWoda w basenie powinna być pielęgnowana za pomocą środków chemicznych. Zainstalowane w basenie filtry nie są wystarczającym gwarantem odpowiedniej jakości wody. Środki chemiczne powinny być stosowane etapowo. Najpierw trzeba zadbać o prawidłowy odczyn pH wody. Można to zrobić używając odpowiednich testerów lub mierników, które równocześnie regulują poziom pH.  Następnie niezbędna jest dezynfekcja wody również z użyciem odpowiednich środków chemicznych. Kolejny etap to usuwanie alg, które powodują śliskość dna i ścian basen. Do tego celu również używa się środków chemicznych. Ostatni etap to koagulacja. Tutaj ma zastosowanie skuteczny środek flokujący do basenu. Preparat ten oczyszcza lustro wody ze zmętnień, łącząc zanieczyszczenia w większe skupiska, które są wyłapywane przez filtry czyszczące. Trzeba jeszcze pamiętać o regularnym uzupełnianiu wody, szczególnie latem, aby zapobiec nadmiernemu wytwarzaniu się soli. Po takich zabiegach, można spokojnie oddać się relaksującej kąpieli, bez obaw, że może to się przykro skończyć.

Te wszystkie środki chemiczne, jak również instrukcje, jak z nich bezpiecznie korzystać są do nabycia bez problemów. Można je znaleźć w sklepach internetowych, ale również w centrach budowlanych, marketach i specjalistycznych sklepach chemicznych. Posiadanie użytkowego basenu przy domu to również obowiązek dbania o niego.