Atrakcje dla turystów w Kudowie Zdroju

Jednym z bardziej znanych uzdrowisk w Polsce jest Kudowa Zdrój. Jeżdżą tam głownie osoby z problemami układu krwiotwórczego. Znajdziemy tu też sanatoria odchudzające dla dzieci. Kudowa to jednak nie tylko miejscowość atrakcyjna dla kuracjuszy.

Kudowa Zdrój pełna atrakcji turystycznych

atrakcje turystyczne w kudowie zdrójJest tu mnóstwo hoteli, pensjonatów i domków na wynajem. Wiele osób przyciągają Góry Stołowe oraz zdroje wód leczniczych. Blisko stąd też do Pragi, można wybrać się na wycieczkę. Atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój są liczne, każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Nieważne czy jest to Muzeum Żaby, gdzie można też kupić różne gadżety związane z tym płazem, czy ruchoma szopka z XX wieku. Jednym z popularniejszych miejsc wśród turystów jest Kaplica Czaszek, jedno z trzech takich miejsc w Europie. Zbudowano ją z piszczeli i czaszek osób poległych w wojnie trzydziestoletniej i zmarłych na zarazę. Aby odpocząć po zwiedzaniu tego dość mrocznego zabytku warto wybrać się do pobliskiego „Wodnego Świata”, gdzie można korzystać z basenów, sauny i wielu innych atrakcji. Obowiązkowym punktem wypoczynku w Kudowie Zdroju jest wycieczka do rezerwatu Błędnych Skał. Jest to przepiękny labirynt skalny. Kręcono tu nawet filmy. Na trasie turystycznej na Szczeliniec Wielki możemy z kolei podziwiać niesamowite widoki. Bliskość Gór Stołowych zachęca do górskich wycieczek. Możemy też wybrać się do Muzeum Zabawek, jest to atrakcja nie tylko dla dzieci. Starsi znajdą tu też zabawki ze swojego dzieciństwa, bo najwięcej eksponatów pochodzi z lat 80. XX wieku.

Kudowa Zdrój to dobre dla turystów szukających mocnych wrażeń takich jak Kaplica Czaszek czy Szczeliniec Wielki. Rodziny z dziećmi też znajdą tu coś dla siebie. Zwiedzanie Muzeum Zabawek czy piesze wycieczki są dobrą formą aktywności dla nich.