Aplikacje mobilne, których najczęściej używają Polacy

Polacy pokochali aplikacje mobilne. Świadczy o tym coraz większa liczba ich pobrań w wirtualnych sklepach operatorów systemu iOS i Android. Z czego najczęściej korzystają Internauci? Warto znać odpowiedź na to pytanie, jeśli chce się projektować aplikacje mobilne.

Aplikacje mobilne ułatwiają życie

Według badań firmy Mobience w przypadku systemu Android zdecydowanie najpopularniejsze są te aplikacje mobilne, które wbudowane są już natywnie w dany telefon. Są to aplikacje: Google i przeglądarka Chrome. Zaraz za mobilnymi aplikacjami od Google’a plasują się apka zaprojektowana dla użytkowników Facebooka, aplikacja mobilna Youtube, Messenger i aplikacja Mapy Google, Google + czy Gmail.

aplikacje mobilneZ aplikacji komercyjnych w pierwszej dziesiątce plasuje się aplikacja mobilna od Allegro i komunikator Skype. Łatwo więc zauważyć, że dominują aplikacje stworzone do komunikacji – zarówno społecznościowej, jak i mailowej i telefonicznej. Warto więc zastanowić się nad tym przy tworzeniu swojej aplikacji mobilnej. Kategorią aplikacji, która staje się bardzo popularna są również gry. To właśnie one skierowane są do najmłodszych i rzeczywiście dużą liczbę pobrań notują szczególnie aplikacje mobilne zaprojektowane dla dzieci. Z kolei młodzi internauci w wieku od 25 do 34 lat wyznaczają nowe trendy na rynku mobile. Oni bardzo chętnie korzystają z aplikacji mobilnych e-commerce, na czele z apką Allegro. Drugą mobilną aplikacją e-commerce ja ta stworzona dla serwisu OLX. Młodzi Internauci lubią również apkę Facebooka ale wyróżniają się także ilością pobrań różne aplikacje powiązane z komunikacją miejską. Aplikacje jak dojadę i MPK są bardzo popularne. Ale chętnie korzystają również z rozwiązań stworzonych na potrzeby bankowości internetowej. Aplikacje mobilne banków mają bardzo wielu zwolenników w tym właśnie przedziale wiekowym. Projektowanie aplikacji mobilnych, które ułatwiają zakupy internetowe, czy sklepowe płatności ma więc sens i jest szansa że ten trend będzie się jeszcze umacniał. Warto więc projektować aplikacje mobilne uwzględniając trendy, biorąc pod uwagę te w konkretnych grupach wiekowych i dotyczące systemów operacyjnych, z których mogą korzystać Klienci danej marki.